Ostali sportovi

Novo zlato za Srbiju, Nemeš preokretom do pobede u finalu

Mate Nemeš je doneo Srbiji još jednu zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu, pošto je u finalu rvanja grčko-rimskim stilom do 67 kilograma pobedio Iranca Mohamedrezu Geraeija.

Iranac, svetski i olimpijski šampion, je bolje otvorio meč i dominantno došao do prednosti od 4:0.

Nemeš je prekinuo dominaciju protivnika, sa dva poena se vratio u meč, a potom na minut i po do kraja osvojio još jedan.

Nova dva boda su donela Nemešu prednost, koju je sačuvao do kraja meča.

Mate Nemeš je u polufinalu savladao Hasrata Jafarova iz Azerbejdžana sa 5:2, a pre toga je savladao reprezentativce Indije, Turske i Poljske.

Za tri dana takmičenja u Beogradu, Srbija je osvojila četiri zlatne medalje – Ali Arsalan je osvojio prvo zlato, potom Zurabi Datunašvili a danas je osvojio Sebastijan Nađ.