Новицки: Будућност немачке кошарке је ружичаста

Дирк Новицки се осврнуо на успех кошаркашке репрезентације Немачке, која је на Европском првенству освојила треће место.

То је „панцерима“ уједно била друга медаља на континенталном шампионату још од 2005. године, када је са Новицким освојила сребро. У походу на злато, зауставила их Грчка те године у финалу 78:62.

Што се тиче овогодишњег Евробаскета, Немачка је направила велики успех. Уписала је четири победе у групи, да би у нокаут фази прво избацила Црну Гору, па фаворизовану Грчку, да би у борби за финале изгубила од Шпаније.

На крају им је припала „утешна награда“, која није обесхрабрила легедарног Дирка Новицког.

„Наши најбољи играчи су још млади. Верујем да је будућност немачке кошарке ружичаста“, рекао је Немац.

На његове речи надовезао се најбољи немачки кошаркаш шампионата и члан Лејкерса Денис Шрудер.

„Мислим да је кошарка у Немачкој постала мало више секси. Тренд иде у позитивном смеру. Имамо одличне играче, који играју у светским лигама. Надамо се да ће нас пратити све више навијача“, рекао је Шрудер, члан идеалне петорке Европског првенства.

Наредни Еврбаскет одржаће се 2025. године, а играће се у Летонији, Пољској, Финској и Кипру.

Skariolo: Mi smo kao Danska 1992. ili kao Lester 2016.