Početna > Novi Sad

Novi Sad Fudbal

Novi Sad dobio novog superligaša, ispisana istorija srpskog fudbala! (VIDEO)

Fudbaleri Mladosti GAT trijumfovali su protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice rezultatom 1:3 i tako obezbedili plasman u Super ligu Srbije!

Ekipi sa Satelita u 36. kolu Prve lige Srbije bila je potrebna pobeda kako bi osigurali titulu prvaka i siguran plasman u viši rang, a upravo to su i učinili.

Već u drugom minutu utakmice golom Vidakova Mladost je povela sa 0:1. Do drugog pogotka čekalo se dugo, ali u 77. minutu jedanaesterac za Novosađane iskoristio je Popović i povisio na 0:2.

Dimitrić je golom za Radnički u 80. minutu uneo neizvesnost u završnicu, ali je tačku na meč stavio Savanović golom u 94. minutu i tako potvrdio učešće Mladosti u LingLong Super ligi naredne sezone.

Mladost je zvanično šampion drugog ranga srpskog fudbala sa 72 boda, kako do kraja ima još jedan meč, a drugoplasirani Javor ima tek 66.

Milan Vidakov, pozajmljeni igrač iz Vojvodine, u ovoj sezoni odigrao je jednu od ključnih uloga postigavši 17 golova, što je najbolji učinak u Prvoj ligi Srbije ove sezone.

Šansu da na svoj „račun“ doda još golova imaće 21. maja u Novom Sadu, gde će Mladost dočekati beogradski IMT, kada će i proslaviti titulu i ulazak u viši rang.

Podsećamo, novosadska Mladost je u protekle tri sezone napredovala čak tri ranga, a sada su vezali i četvrtu uzastopnu titulu i kompletirali put ka vrhu srpskog fudbala.

U pitanju je podvig koji nije uspeo nijednom drugom klubu u Srbiji.

Uspon kreće u sezoni 2018/19, kada je klub osvojio Novosadsku ligu (5. rang), zatim je naredne sezone osvojena Vojvođanska liga Jug, a sezonu zatim postali su šampioni Srpske lige Vojvodina, što im je dalo šansu za ulazak u Prvu ligu Srbije kroz baraž. Tada su trijumfom protiv Teleoptika nastavili pohod ka Super ligi.

Ove sezone kompletirali su četvrtu titulu u četiri godine, pa će tako Novosađani naredne sezone moći da gledaju potpuno novog superligaša iz svog grada.

Nažalost, Proleter sa Slane bare nije uspeo da ostane u najvišem rangu, pa će Novi Sad ponovo u Super ligi imati dva predstavnika – Vojvodinu i Mladost GAT.

Đoković bez izgubljenog seta do šeste titule u Rimu!