Александар Тимофејев, бивши новинар и уредник Б92, директор Студија Б и један од оснивача Независног удружења новинара Србије, од 8. фебруара биће на челу политичког недељника НИН.
Како је навео НИН, тај најстарији недељник на Балкану већ 89 година препознат је као медијски простор слободне мисли, који је за све то време био већи, значајни и утицајнији од појединаца, који не заузима стране али је увек на страни истине а наставиће свој уреднички правац друштвено-политичког магазина са јасним и оштрим дискурсом.
Од 8. фебруара свој лични уреднички печат, недељнику на чијем је челу за скоро 10 деценија постојања било 17 реномираних новинара и уредника, даваће Александар Тимофејев, истакнути медијски зналац, новинар и уредник, један од оснивача Независног удружења новинара Србије са каријером дугом 37 година, саопштио је НИН.
Тимофејев (59) завршио је Филолошки факултет у Београду – Одсек за општу књижевност и теорију књижевности. Новинарством је почео да се бави 1987. године на програму радија Студио Б као репортер и радијски новинар.
Од самог оснивања НТВ Студио Б, 1990. године, радио је и као ТВ новинар у информативној редакцији, и аутор емисија на радију Студио Б.
У информативној редакцији Радија Б92 од 1994. године радио је као новинар, аутор, уредник и водитељ многих емисија, годину касније уређивао је “Новине” у Торонту, лист који се обраћао новом таласу емиграната из бивше Југославије у Канади, а од 1995. био је и повремени дописник немачког јавног сервиса WДР из Келна.
Заменик уредника информативно-политичког програма Радија Б92 постаје 1999, а од 2001-2004. био је на позицији уредника информативно-политичког програма ТВ Б92. Од 2004-2007. Тимофејев је био уредник, аутор и водитељ емисије „Тимофејев“ на ТВ Б92.
Од 2007-2014. био је генерални директор и главни и одговорни уредник РТВ Студио Б.
Од 2015. Александар Тимофејев је менаџер Сектора интегрисаних комуникација на РТВ Војводина.
Тимофејев је један од оснивача Независног удружења новинара Србије, добитник разних награда и признања попут награде Удружења књижевника Србије, ДОДЕС ’97, за израз у извештавању и Златне значке Културно-просветне заједнице Србије, а богату академску каријеру остварио је на Академији лепих уметности где је предавао новинарство од 2005. до 2007, а од 2007. до 2017. био је ангажован на Академији уметности у Београду као асистент, а потом и ванредни и редовни професор на предметима Радио, ТВ и продукција у електронским медијима.
Досадашњи чланови колегијума и редакције НИН-а су 10. јануара сви дали отказ и најавили да ће рад наставити у новом недељном листу.
Objavljenje liste stipendista Ministarstva prosvete i Fonda za mlade talente
Преузмите андроид апликацију.