Stručnjaci kompanije Kasperski su primetili porast broja prevara koje koriste uzbuđenje oko predstojećih Olimpijskih igara, pri čemu prevaranti ciljaju na novac i podatke korisnika.
Da bi razumeli kako hakeri iskorišćavaju interesovanje gledalaca, stručnjaci su detektovali i analizirali fišing sajtove koji kradu identitete posetilaca i identifikovali glavne šeme koje prevaranti trenutno koriste.
Pored upozorenja Olimpijskog komiteta na lažne ponude ulaznica i vestima o tome da je porodica plivača iz Ujedinjenog Kraljevstva prevarena za 2.500 funti dok je pokušavala da kupi karte za Olimpijske igre u Parizu, telemetrija Kasperskog potvrđuje da prevaranti aktivno prave veb-sajtove za fišing.
Ovi sajtovi nude karte za olimpijska takmičenja po ekskluzivnim cenama ili tvrde da imaju mesta za rasprodate događaje. Ova dobro testirana i efikasna šema za prevare se dešavala tokom mnogih olimpijskih sezona, a stručnjaci očekuju da će se takve veb stranice proširiti tokom Olimpijskih igara u Parizu.
U ovom slučaju, korisnici popunjavajući obrazac prenose i svoje lične podatke i novac prevarantima. Kao rezultat toga, oni mogu da dobiju nevažeće karte ili, češće ništa, što će dovesti i do finansijskog gubitka i prodaje njihovih podataka na forumima dark veba.
Nedavno su iz kompanije Kasperski otkrili lažnu stranicu navodno Francuske banke, putem koje su promovisali lutriju za osvajanje ulaznica za događaj.
Zaposleni su pozvani da popune obrazac sa ličnim podacima, uključujući akreditive za svoj internet nalog i lozinke. Ovo omogućava hakerima da se infiltriraju u korporativne resurse žrtava i potencijalno dalje šire zlonamerni sadržaj.
Filipinski predsednik zabranio rad kladionica zbog kriminalnih aktivnosti
Preuzmite android aplikaciju.