Ostali sportovi

Novak srušio i Medvedeva!

Novak Đoković se sa tri pobede u Crvenoj grupi plasirao u polufinale ATP Tur finala u Torinu.

Posle najdužeg meča na turniru i 190 minuta igre, Novak je pobedio petog igrača sveta, Rusa Danila Medvedeva, 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2).

Tako je sa maksimalnom učinkom u grupi stigao do polufinala gde ga sutra očekuje okršaj sa Amerikancem Tejlorom Fricom.

Nije ovaj meč imao rezultatskog značaja, jer je Novak već posle dve pobede obezbedio plasman među četiri, ali u pitanju je svakako bio duel za prestiž među njima dvojicom.

I ono što je najvažnije, viđena je velika borba i odličan tenis, začinjen dramatičnim finišem.

Bio je ovo 12. okršaj Srbina i Rusa, Novak sada u pobedama vodi sa 8:4.

Takođe, bio mu je ovo drugi trijumf protiv Danila u isto toliko mečeva ove godine, igrali su i ove jeseni u Astani.

U početnom setu, Medvedev se držao sasvim solidno do sredine seta.

U šestom gemu je uspeo da spasi jednu brejk loptu i stigne do 3:3, da bi i Novak u narednom gemu uspeo da neutrališe jednu brejk šansu za Rusa.

I onda je pojačao Đoković, napravio brejk u osmom gemu, a potom iskoristio drugu set loptu za 6:3.

U drugom setu, Novak je ponovo prvi stigao do prilika za brejk, prvi u trećem a potom i u devetom gemu, ali je Medvedev uspevao da se izvuče.

Na 5:4 za Rusa, Novak je u desetom gemu na spektakularan način uspeo da spasi čak tri set lopte.

I onda su stigli do taj-brejka u kom je Rus stekao prednost od 4:2, i 5:3.

Uspeo je da je zadrži, iskoristi četvrtu set loptu i dobije taj deo igre rezultatom 7:5.

Nisu u početku trećeg seta nešto posebno pritiskali ni jedan, ni drugi. Išli su na brze poene, uz svega nekoliko udaraca, bez preteranog utroška snage.

Ali onda se očas posla sve promenilo i usledio je vrhunac drame.

Na 4:3, Đoković je imao brejk loptu, ali je Danil uspeo da se izvuče tako što je pogodio 13. as, a potom uskoro izjednači na 4:4.

Taj dug deveti gem doneo je nekoliko sjajnih poena, vratile su se i duge razmene, u jednoj je bio čak 21 udarac, ali Novaku je nedostajalo energije.

Popustio je, posle 18 minuta igre u tom gemu, Medvedev je iskoristio drugu brejk loptu i poveo sa 5:4, ali šta je usledilo!

Novak je na šampionski način uspeo da vrati brejk, izjednači na 5:5, a potom u gemu u kom je Medvedevu pukla pertla, Novak stiže do 6:5.

Uskoro je usledio taj-brejk u kom je Novak prosto oduvao Danila, dobio taj deo sa 7:2 i završio posao.

Rud: Đoković je najbolji, dao bih mu da igra za moj život