Ostali sportovi

Novak pobedio Pospišila i plasirao se u polufinale Tel Aviva

Novak Đoković savladao Vaseka Pospišila sa 2:0 u setovima i plasirao se u polufinale turnira u Tel Avivu. Protivnik najboljem srpskom teniseru u borbi za finale biće Rus Roman Safijulin.

Vasek Pospišil uspeo je da pruži veći otpor Đokoviću samo u prvom delu igre, ali je najbolji srpski teniser u dva seta došao do pobede i plasmana u polufinale turnira u Tel Avivu.

Meč je počeo rezultatski i igrački ujednačeno, a zanimljivo je da nijedan teniser u prvom delu igre nije uspeo da dođe ni do brejk prilike.

Došlo se do taj-brejka, gde je Đoković stekao prednost od 5:1, Kanađanin je uspeo da izjednači na 5:5, ali Novak osvaja naredna dva poena za osvajanje prvog seta.

U nastavku meča Đoković je zaigrao bolje i na samom početku drugog seta napravio je brejk. Ipak, Pospišil je uzvratio istom merom i time uveo neizvenost u dalji tok meča.

Drugi set obeležila je rezultatska klackalica, međutim Novak je pokazao da je kvalitetniji rival, oduzeo servis rivala u osmom gemu i mirno priveo meč kraju.

Protivnik Đokoviću u polufinalu biće ruski teniser Roman Safijulin, koji je sa 2:0 u setovima savladao Francuza Artura Rinderneka.

U drugom polufinalu sastaju se Marin Čilić i Konstan Lestijen.

Turnir u Tel Avivu, iz serije 250, igra se za nagradni fond od 949.475 dolara.