Новак победио Поспишила и пласирао се у полуфинале Тел Авива

Новак Ђоковић савладао Васека Поспишила са 2:0 у сетовима и пласирао се у полуфинале турнира у Тел Авиву. Противник најбољем српском тенисеру у борби за финале биће Рус Роман Сафијулин.

Васек Поспишил успео је да пружи већи отпор Ђоковићу само у првом делу игре, али је најбољи српски тенисер у два сета дошао до победе и пласмана у полуфинале турнира у Тел Авиву.

Меч је почео резултатски и играчки уједначено, а занимљиво је да ниједан тенисер у првом делу игре није успео да дође ни до брејк прилике.

Дошло се до тај-брејка, где је Ђоковић стекао предност од 5:1, Канађанин је успео да изједначи на 5:5, али Новак осваја наредна два поена за освајање првог сета.

У наставку меча Ђоковић је заиграо боље и на самом почетку другог сета направио је брејк. Ипак, Поспишил је узвратио истом мером и тиме увео неизвеност у даљи ток меча.

Други сет обележила је резултатска клацкалица, међутим Новак је показао да је квалитетнији ривал, одузео сервис ривала у осмом гему и мирно привео меч крају.

Противник Ђоковићу у полуфиналу биће руски тенисер Роман Сафијулин, који је са 2:0 у сетовима савладао Француза Артура Риндернека.

У другом полуфиналу састају се Марин Чилић и Констан Лестијен.

Турнир у Тел Авиву, из серије 250, игра се за наградни фонд од 949.475 долара.