Njukasl preko Lestera došao korak bliže opstanku, Vest Hem ispustio bodove

Fudbaleri Njukasla savladali su Lester sa 2:1, dok su Vest Hem i Barnli podelili bodove – 1:1, u utakmicama 33. kola Premijer lige.

Njukasl je sve dalje od zone ispadanja, a pojačanja koja su stigla u januaru se već pošteno isplaćuju.

Lester je poveo golom Ademole Lukmana u 18. minutu, ali je Bruno Gimaraeš, koji je stigao iz Liona početkom godine, preokrenuo rezultat.

Brazilac je izjednačio u 30. minutu, a onda u petom minutu sudijske nadoknade obezbedio nova tri boda.

Na meču između Vest Hema i Barnlija je fudbal ostao u drugom planu.

Bilo je mnogo šansi i lepe igre, ali je meč ostao u senci užasne povrede Ešlija Vestvuda.

Nikola Vlašić i Vestvud su bili u duelu na sredini terena, nije delovalo ozbiljno niti opasno, ali se fudbaler gostiju uhvatio za glavu, a potom i svi na terenu kada su videli o kakvoj povredi je reč.

Vlašića su tešili igrači oba tima a prekid je trajao sedam-osam minuta.

Čitav stadion je aplauzom pozdravio gostujućeg fudbalera, kada ga je, na nosilima, napustio.

Barnli je poveo u 33. minutu, golom Veghorsta, a Korne je imao priliku sa penala da povisi, ali nije iskoristio priliku.

Vest Hem je do boda došao golom Součeka u 74. minutu, a „čekićari“ su imali i nekoliko izglednih prilika da dođu do celog plena, ali nisu uspeli da zatresu još jednom mrežu.