Њукасл преко Лестера дошао корак ближе опстанку, Вест Хем испустио бодове

Фудбалери Њукасла савладали су Лестер са 2:1, док су Вест Хем и Барнли поделили бодове – 1:1, у утакмицама 33. кола Премијер лиге.

Њукасл је све даље од зоне испадања, а појачања која су стигла у јануару се већ поштено исплаћују.

Лестер је повео голом Адемоле Лукмана у 18. минуту, али је Бруно Гимараеш, који је стигао из Лиона почетком године, преокренуо резултат.

Бразилац је изједначио у 30. минуту, а онда у петом минуту судијске надокнаде обезбедио нова три бода.

На мечу између Вест Хема и Барнлија је фудбал остао у другом плану.

Било је много шанси и лепе игре, али је меч остао у сенци ужасне повреде Ешлија Вествуда.

Никола Влашић и Вествуд су били у дуелу на средини терена, није деловало озбиљно нити опасно, али се фудбалер гостију ухватио за главу, а потом и сви на терену када су видели о каквој повреди је реч.

Влашића су тешили играчи оба тима а прекид је трајао седам-осам минута.

Читав стадион је аплаузом поздравио гостујућег фудбалера, када га је, на носилима, напустио.

Барнли је повео у 33. минуту, голом Вегхорста, а Корне је имао прилику са пенала да повиси, али није искористио прилику.

Вест Хем је до бода дошао голом Соучека у 74. минуту, а „чекићари“ су имали и неколико изгледних прилика да дођу до целог плена, али нису успели да затресу још једном мрежу.