Њукасл наставља да ниже победе, Арсенал се тријумфом учврстио на првој позицији

Фудбалери Њукасла савладали су Челси минималним резултатом у оквиру 16. кола енглеске Премијер лиге. Арсенал је у гостима био бољи од Вулвса са 0:2(0:0).

Њукасл је победом избио на треће место на табели, док је Арсенал потврдио водећу позицију.

Меч између Њукасла и Челсија није обиловао превеликим бројем узбуђења, јер су обе екипе од првог минута играле опрезно и стрпљиво.

Прво полувреме завршено је без промене резултата а са једним шутем Челсија у оквир гола ривала.

Друго полувреме је донело мало више узбуђења јер су се екипе отвориле и почеле да играју офанзивније.

Џо Вилок је са ивице шеснаестерца упутио прецизан и силовит шут који је завршио у рашљама гола који чува Кепа. Вилок је овим поготком поставио и коачни резултаз на мечу, Њукасл један, Челси нула.

Арсенал се победом учврстио на првом месту, док је Вулвсе зацементирао на последњем.

Упркос константним нападима и притиском Арсенала који је у свом поседу 70% времена имао контролу лопте. Одбрана Вулвса је одолевала и мрежа домаћина остала је нетакнута.

У другом полувремену Вулвси су наставили да се бране, али је одбрана ипак пробијена у 55. минуту након акције гостију. Фабио Виеира пробио је и лепо одиграо у казнени простор. Лопта је стигла до Одегарда који ју је лагано послао у мрежу.

Исти фудбалер мрежу Вулвса затресао је и у 75. минуту. Одегард се нашао на правом месту у право време и одбитак након интервенције голмана послао у мрежу.