Ница испустила победу, Монако пеналом до бода

У првој утакмици богатог недељног програма у француској Лиги 1 фудбалери Нице и Монака поделили су бодове резултатом 2:2 (0:1).

Било је веома занимљиво на Алијанц ривијери на Азурној обали јер је меч био пун преокрета и неизвесности.

Гости из Кнежевине су повели у 39. минуту голом Александра Головина.

Међутим, већ после седам минута игре изједначио је Енди Делор, чиме је Ница брзо наплатила промену приступа између два дела сусрета.

У 73. минуту домаћин потпуно преокреће голом Хичама Будауија. Била је то добра акција, али се мора истаћи и да је било и среће за домаће.

Само четири минута касније нису је имали пошто је досуђен пенал за Монако који је у 2:2 претворио Бен Једер.

Ипак, после нова четири минута досуђен је једанаестерац на другој страни због играња руком Бадилашила.

Најстрожу казну извео је Гуири, али је није искористио и Ница је пропустила огромну прилику да освоји сва три бода.

Од тог 82. минута на терену је био и српски репрезентативац Страхиња Павловић, одигравши последњих 15 минута, будући да је надокнада износила целих седам.