Ostali sportovi

Neuništivi Rafa jači od povrede i Frica za polufinale Vimbldona

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je u spektakularnom meču savladao Tejlora Frica sa 3:2 (3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6 /10:4/). Nadal će u polufinalu igrati protiv Nika Kirjosa.

Publika na tribinama u Londonu je uživala u fenomenalnom četvrtfinalnom duelu između Rafe Nadala i Tejlora Frica.

Uvodni poeni na meču nisu nagoveštavali veliku borbu, pošto je Nadal brejkom otvorio duel, a potom poveo sa 3:1.

Međutim, Fric je uzvratio brejk za 3:3, a zatim napravio još jedan za prvo vođstvo – 5:3. Amerikanac je okončao prvi set u velikom stilu – servis gemom bez izgubljenog poena.

Drugi deo igre je Nadal započeo idealno, dva sigurna servisa, a između brejk, za lepu prednost od 3:0.

Ali, onda je usledila drama, Nadal je tražio medicinsku pomoć, ali nije bilo problema sa dobro poznatom povredom stopala, već ga je, čini se, mučio trbušni mišić.

Uprkos bolu i, zbog njega, nešto slabijim servisima, Nadal je još jednom oduzeo servis protivniku u najvažnijem trenutku – za 7:5 i izjednačenje.

Najmanje uzbuđenja je bilo u trećem setu, pošto je Fric sa dva brejka lako došao do seta (6:3) i do nove prednosti.

Revija brejkova na startu četvrtog seta – tri zaredom, dva je napravio Nadal, jedan Fric.

Španac je strpljivo čuvao brejk prednosti sve do 4:3, kada je Fric uspeo da izjednači, a potom i povede sa 5:4.

Španac je, još jednom, bio najbolji kada je bilo najpotrebnije, pa je izjednačio na 5:5. Potom je napravio brejk u samoj završnici seta, a onda iskusno i maestralno, odservirao za izjednačenje i peti set.

Za razliku od prethodnih setova, u odlučujućem se dugo čekalo na brejk.

Siguran servis sa obe strane mreže i ne baš dugi poeni, sve do sedmog gema, koji je bio jedan od neizvesnijih na meču.

Nadal je imao tri brejk lopte, ali 11 godina mlađi Amerikanac nije odustajao. Dva puta je i on servirao za gem, ali je Nadal ponovo preokrenuo.

Iskustvo i šampionski pedigre su presudili, pa je Nadal iskoristio četvrtu brejk loptu i poveo sa 4:3.

Međutim, kada su svi pomislili da je slomljen Fric, Amerikanac je izvukao sve iz sebe i uzvratio brejk!

Kako je čitav meč, od samog početka, bio spektakularan, red je bio da se pobednik odluči u taj-brejku.

Nadal se bolje snašao i bolje ušao u najzanimljiviji i odlučujući deo igre – poveo je sa 5:0, a na kraju rezultatom 10:4 došao do polufinala Vimbldona.

Tamo će igrati protiv Nika Kirjosa, koji je u tri seta (6:4, 6:3, 7:6) pobedio Kristijana Garina.

Drugi polufinalni par čine Novak Đoković, koji je pobedio Janika Sinera, i Kameron Nori, koji je bio bolji od Davida Gofena sa 3:2.