NBA: Nikola Jović postigao osam poena u pobedi Majamija nad Portlandom

Košarkaši Majamija pobedili su u gostima ekipu Portlanda rezultatom 106:96 u noćašnjem meču NBA lige.

Najefikasniji u ekipi Majamija bio je Džimi Batler sa 22 poena, dok je Teri Rozije dodao 19. Srpski košarkaš Nikola Jović bio je starter u ekipi Majamija, a za nešto više od 15 minuta na terenu postigao je osam poena i imao je dva skoka.

Kod domaćih, najbolji je bio Anferni Simons sa 26 poena, dok je Džeremi Grant ubacio 24.

Košarkaši Milvokija ubedljivo su na svom terenu savladali Šarlot rezultatom 123:85. U pobedničkom timu najefikasniji je bio grčki košarkaš Janis Adetokumbo sa 24 poena, dok je Demijan Lilard dodao 23.

U ekipi iz Šarlota najbolji je bio Majls Bridžis sa 17 poena, dok je Tre Man ubacio 16. Srpski košarkaš Vasilije Micić proveo je na terenu 16 i po minuta, a za to vreme zabeležio je dva poena i tri asistencije.

Košarkaši Klivlenda pobedili su na svom terenu Dalas rezultatom 121:119. Pobedu Klivlendu doneo je Maks Strus, koji je pogodio trojku sa više od pola terena uz zvuk sirene. On je meč završio sa 21 poenom. Donovan Mičel je bio najefikasniji u timu Klivlenda, pošto je postigao 31 poen.

Kod gostiju, najbolji je bio slovenački košarkaš Luka Dončić, koji je postigao 45 poena i imao je 14 skokova i devet asistencija.

U ostalim noćašnjim utakmicama NBA lige, postignuti su sledeći rezultati: Čikago – Detroit 95:105, Orlando – Bruklin 108:81, Vašington – Golden Stejt 112:123, Atlanta – Juta 124:97, Boston – Filadelfija 117:99, Njujork – Nju Orleans 92:115, Minesota – San Antonio 114:105 i Oklahoma – Hjuston 112:95.