Навијачи Ајакса прекинули дерби меч холандског првенства са Фејенордом

Дерби меч шестог кола холандског првенства између фудбалера Ајакса и Фејенорда прекинут је у 56. минуту при резултату 3:0 за госте због инцидената које су направили навијачи клуба из Амстердама.

Утакмица је први пут била прекинута у 20. минуту, пошто су навијачи домаћег тима убацивали тврде предмете на терен. Меч је потом други пут прекинут у 43. минуту због убацивања бакљи на терен од стране навијача Ајакса, а главни судија Сердар Гузубујук је послао играче у свлачионицу.

Утакмица је настављена после прекида од скоро двадесет минута.

Голове за Фејенорд постигли су Сантјаго Томас Хименез у деветом и 18, као и Игор Паиксао у 37. минуту.

Гузубујук је дефинитивно одлучио да прекине меч у другом полувремену и то у 56. минуту пошто су навијачи Ајакса поново почели да убацују бакље на терен.

Фејенорд је тренутно четврти на табели са 11 бодова, док је Ајак тек на 13. позицији са само пет бодова.