Napoli nastavio seriju pobeda, Verona nije odolela Milanu

Fudbaleri Napolija nadigrali su Bolonju sa 3:2 na svom terenu i posle preokreta nastavili niz od šest pobeda u šampionatu i uspeli da preuzmu vođstvo na tabeli. Verona je na svom terenu poražena od favorizovanog Milana sa 2:1 u 10. kolu Serije A.

U vrlo ravnopravnom duelu poveli su gosti u samom finišu poluvremena kada je mladi Holanđanin Džošua Zirkze pogodio u 41. minutuza 1:0 , ali smo četiri minuta kasnije Žuan Žezus poravnava rezultatna 1:1.

U drugom poluvremenu već u 49. minutu Meksikanac Irving Lozano donosi vođstvo za domaćine pogotkom za 2:1, ali dva minuta posle toga Musa Berou iz Gambije donosi novo izjednačenje.

Učinilo se da će doći do podele bodova ali nova tri boda za Napoliju donosi Viktor Osimen postigavši pobednički pogodak u 69. minutu.

U nastavku su gosti pokušavali da dođu do izjednačenja ali im to nije uspevalo o Bolonja je poražena treći put u poslednja četiri kola.

Tim koji je do prestanka saradnje vodio Siniša Mihajlović sada je prvi iznad zone ispadanja sa sedam bodova, dva više od Verone.

U duelu Verone i Milana na čas se učinilo da će domaći tim uspeti da pruži adekvatan otpor gostima koji su u meč ušli kao veliki favoriti sa čela tabele protiv vodećeg na začelju iako meč nije dobro počeo za domaćine.

Već u 9. minutu gosti su poveli zahvaljujući nespretnoj intervenciji i autogolom Miguela Velosa, ali su domaćini nastavili u dobrom ritmu i došli do izjednačenja desetak minuta gasnije golom Koray Guntera i na poluvreme otišli sa 1:.1.

U nastavku se odvijao ravnopravan duel iako su veći posed lopte imali gosti koji preko Sandra Tonalija dolaze do 2:1 u potom uspevaju da vođstvo održe do samog kraja i konačne pobede koja im osigurava trenutno treće mesto na tabeli.

prvom današnjem meču fudbaleri Intera savladali su Salernitanu 2:0, a u naredna dva meča fudbaleri Specije sa Kremonezeom i Lacija sa Udinezeom su podelili bodove.