Наполи наставио серију победа, Верона није одолела Милану

Фудбалери Наполија надиграли су Болоњу са 3:2 на свом терену и после преокрета наставили низ од шест победа у шампионату и успели да преузму вођство на табели. Верона је на свом терену поражена од фаворизованог Милана са 2:1 у 10. колу Серије А.

У врло равноправном дуелу повели су гости у самом финишу полувремена када је млади Холанђанин Џошуа Зиркзе погодио у 41. минутуза 1:0 , али смо четири минута касније Жуан Жезус поравнава резултатна 1:1.

У другом полувремену већ у 49. минуту Мексиканац Ирвинг Лозано доноси вођство за домаћине поготком за 2:1, али два минута после тога Муса Бероу из Гамбије доноси ново изједначење.

Учинило се да ће доћи до поделе бодова али нова три бода за Наполију доноси Виктор Осимен постигавши победнички погодак у 69. минуту.

У наставку су гости покушавали да дођу до изједначења али им то није успевало о Болоња је поражена трећи пут у последња четири кола.

Тим који је до престанка сарадње водио Синиша Михајловић сада је први изнад зоне испадања са седам бодова, два више од Вероне.

У дуелу Вероне и Милана на час се учинило да ће домаћи тим успети да пружи адекватан отпор гостима који су у меч ушли као велики фаворити са чела табеле против водећег на зачељу иако меч није добро почео за домаћине.

Већ у 9. минуту гости су повели захваљујући неспретној интервенцији и аутоголом Мигуела Велоса, али су домаћини наставили у добром ритму и дошли до изједначења десетак минута гасније голом Кораy Гунтера и на полувреме отишли са 1:.1.

У наставку се одвијао равноправан дуел иако су већи посед лопте имали гости који преко Сандра Тоналија долазе до 2:1 у потом успевају да вођство одрже до самог краја и коначне победе која им осигурава тренутно треће место на табели.

У првом данашњем мечу фудбалери Интера савладали су Салернитану 2:0, а у наредна два меча фудбалери Специје са Кремонезеом и Лација са Удинезеом су поделили бодове.