Najmanje 28 osoba od kojih nekoliko teže, povređeno je danas kada je automobil uleteo u grupu ljudi u Minhenu.
![](https://gradskeinfo.rs/wp-content/uploads/2025/02/Minhen-incident-feb-2025.jpg)
Kako Bild prenosi, nekoliko osoba uključujući i jedno dete, nalazi se u teškom stanju.
Do incidenta je došlo oko 10.30 sati kada je vozač automobila ubrzao, a zatim naleteo na demonstrante u Minhenu koji su se okupili na poziv sindikata radnika Verdi.
Kako prenosi FAZ, policija je potvrdila da je reč o namernom napadu.
Ministar unutrašnjih poslova Bavarske Joakim Herman rekao je da je 24-godišnji vozač od ranije poznat lokalnoj policiji zbog povezanosti sa zloupotrebom droge i krađama.
Vozač je uhvaćen i, kako navodi, policija, ne predstavlja opasnost za okolinu.
Jake policijske snage i dalje su na licu mesta.
Na licu mesta je bavarski premijer Markus Zoder, koji je novinarima rekao da je „mislima sa žrtvama napada“.
„Nešto mora da se promeni u Nemačkoj, i to brzo“, rekao je Zoder.
U Minhenu su povećane mere bezbednosti s obzirom da sutra počinje Minhenska bezbednosna konferencija koja okuplja brojne visoke zvaničnike iz celog sveta.
Vašington post: Zvaničnici Bele kuće razmatraju smanjenje budžeta agencijama 30 do 40 odsto
Preuzmite android aplikaciju.