Ostali sportovi

Nadal pobedio Ruda u svom poslednjem meču u sezoni

Španski teniser Rafael Nadal pobedio je danas Norvežanina Kaspera Ruda sa 7:5, 7:5, u meču poslednjeg, trećeg kola „Zelene grupe“ na završnom Mastersu u Torinu.

Meč, koji je trajao sat i 44 minuta, ništa nije odlučivao, jer je Rud već ranije obezbedio plasman u polufinale, a Nadala je posle dva poraza bio bez šansi za polufinale.

Oba tenisera sigurno su ušla u meč, a Nadal je do brejka stigao u 12. gemu i osvojio je prvi set 7:5. U drugom setu igralo se gem za gem, a Španac je ponovo napravio brejk u 12. gemu što mu je donelo pobedu.

Ovo je bio poslednji zvanični meč Nadala u 2022. godini.

U drugom meču trećeg kola „Zelene grupe“ večeras od 21 sat igraće Amerikanac Tejlor Fric i Kanađanin Feliks Ože-Alijasim.

Rud je i pre ovog meča obezbedio plasman u polufinale, dok je Nadal završio takmičenje sa jednom pobedom i dva poraza.

Drugi polufinalista iz ove grupe biće poznat posle večerašnjeg duela između Frica i Ože-Alijasima.

Sutra će biti odigrani mečevi trećeg kola „Crvene grupe“, a sastaće se Novak Đoković (Srbija) – Danil Medvedev (Rusija) i Stefanos Cicipas (Grčka) – Andrej Rubljov (Rusija).

Đoković je obezbedio plasman u polufinale, a drugi polufinalista biće pobednik duela između Cicipasa i Rubljova.

Turnir u Torinu igra se za nagradni fond od 14.750.000 dolara.

Stojković: Samo da se niko ne povredi; Tadić: Na pobedu