Ostali sportovi

Museti posle drame srušio Alkarasa za prvu titulu u karijeri

Italijanski teniser Lorenco Museti osvojio je prvu titulu u karijeri i to na kakav način – u finalu ATP turnira u Hamburgu pobedio je Karlosa Alkarasa. Museti je napravio veliki podvig i u dramatičnom meču nadigrao prvog nosioca i jednog od najboljih igrača na svetu, rezultatom 6:4, 6:7 (6:8), 6:4.

Italijan je do velikog uspeha došao u svom prvom finalu na ATP nivou, iznenadivši Španca koji je posle pet uzastopnih pobeda u finalima (četiri ove sezone), ipak sa terena izašao pognute glave.

Alkaras nije bio koncentrisan od početka meča i to je Museti iskoristio da, nakon razmenjenih brejkova na startu, još jednom oduzme servis rivalu i dođe do vođstva u setovima.

To je bio prvi izgubljeni set Španca u finalima u karijeri, a situacija je uskoro postala još teža.

Italijan je početkom drugog seta napravio brejk i imao „ciljnu ravninu“ pred sobom.

Međutim, dok rezultata 5:4 u drugom delu igre, kada je servirao za trijumf, propustio je dve meč lopte i, uprkos nekim sudijskim odlukama koje su mu išle na ruku, dozvolio Karlosu da vrati brejk i ostane u meču.

Izborili su taj-brejk, a u dodatnom gemu ponovo je momak iz Karare prvi došao do prilike. Imao je ukupno pet prilika da stigne do trijumfa, nijednu nije iskoristio, pa je Alkaras posle dva sata igre izborio odlučujući set.

Tada je drama dostigla vrhunac, a i kvalitet tenisa je bio na veoma visokom nivou. Iako se pretpostavljalo da će favorit napraviti preokret, Museti je sačekao priliku i u 10. gemu iskoristio šestu meč loptu.

Meč je trajao skoro tri sata i posle njega Lorenco će biti 31. igrač na ATP rang-listi, što će mu biti najbolji plasman u karijeri.

ATP turnir u Hamburgu igran je za nagradni fond od 1.770.865 evra.