Murinjovih 1.000: Svima sam lagao da mi nije bitno (VIDEO)

Žoze Murinjo u nedelju je jubilarni 1.000. put vodio neki klub u svojoj trenerskoj karijeri.

Portugalac je na jubileju slavio pobedu svoje Rome nad Sasuolom 2:1, posle dramatične završnice na „Olimpiku“.

„Vučica“ se mučila u drugom poluvremenu, golman Rui Patrisio je tri puta sprečio goste da preokrenu, da bi u prvom minutu nadoknade vremena Stefan el Šaravi „zapalio“ stadion.

Emotivno je reagovao i Murinjo koji je u euforiji istrčao nekoliko stotina metara pored terena.

„Svima sam lagao! Danima sam pričao igračima da mi nije bitna ova hiljadita utakmica. Ali je postojao ogroman strah od poraza! Srećom, pobedili smo i ja sam trčao kao dete jer se osećam kao da mi je 12, a ne 58 godina“, rekao je Murinjo.

Murinjo je na 1.000 utakmica u karijeri ostvario 639 pobeda uz 198 nerešenih utakmica i 162 poraza, a osvojio je 25 trofeja sa Portom, Čelsijem, Interom, Real Madridom i Mančester junajtedom.

Počeo je u Benfiki, pre „eksplozije“ u Portu je vodio Uniao Leiriju, a trofej nije osvojio još samo sa Totenhemom.