Мурињових 1.000: Свима сам лагао да ми није битно (ВИДЕО)

Жозе Мурињо у недељу је јубиларни 1.000. пут водио неки клуб у својој тренерској каријери.

Португалац је на јубилеју славио победу своје Роме над Сасуолом 2:1, после драматичне завршнице на „Олимпику“.

„Вучица“ се мучила у другом полувремену, голман Руи Патрисио је три пута спречио госте да преокрену, да би у првом минуту надокнаде времена Стефан ел Шарави „запалио“ стадион.

Емотивно је реаговао и Мурињо који је у еуфорији истрчао неколико стотина метара поред терена.

„Свима сам лагао! Данима сам причао играчима да ми није битна ова хиљадита утакмица. Али је постојао огроман страх од пораза! Срећом, победили смо и ја сам трчао као дете јер се осећам као да ми је 12, а не 58 година“, рекао је Мурињо.

Мурињо је на 1.000 утакмица у каријери остварио 639 победа уз 198 нерешених утакмица и 162 пораза, а освојио је 25 трофеја са Портом, Челсијем, Интером, Реал Мадридом и Манчестер јунајтедом.

Почео је у Бенфики, пре „експлозије“ у Порту је водио Униао Леирију, а трофеј није освојио још само са Тотенхемом.