Murinjo isključen, Roma iščupala bod

Fudbaleri Rome osvojili su bod protiv Verone na Olimpiku, iako su do poslednjih pola sata igre imali dva gola zaostatka. Meč 26. kola Serije A na kraju je završen 2:2.

Pogocima Antonina Baraka u petom i Adrijena Tamezea u 20, Verona je stekla dvostruku prednost u Rimu.

Vrlo brzo joj je poništen treći gol, kao samo još jedan dokaz znatno boljeg izdanja gostiju u prvom poluvremenu koje je Vučica odigrala ispod svakog nivoa.

Drugih 45 minuta bilo je znatno bolje od strane ekipe Žozea Murinja. Uvođenje na teren Kristijana Volpata i Edoarda Bove ispostavilo se kao ključan potez Portugalca.

Volpato je u 65. smanjio zaostatak, dok je Bove u 84. doneo izjednačenje.

Napala je Roma u finišu svim silama, jurila potpuni preokret, međutim, u toj nameri nije uspela. U nadoknadi vremena Murinjo je i isključen sa meča, pa ostaje da se vidi koliko mečeva suspenzije će dobiti.

Trećim remijem zaredom Rimljani su došli do 41 boda na sedmoj poziciji. Verona je deveta sa 37.