Мурињо искључен, Рома ишчупала бод

Фудбалери Роме освојили су бод против Вероне на Олимпику, иако су до последњих пола сата игре имали два гола заостатка. Меч 26. кола Серије А на крају је завршен 2:2.

Погоцима Антонина Барака у петом и Адријена Тамезеа у 20, Верона је стекла двоструку предност у Риму.

Врло брзо јој је поништен трећи гол, као само још један доказ знатно бољег издања гостију у првом полувремену које је Вучица одиграла испод сваког нивоа.

Других 45 минута било је знатно боље од стране екипе Жозеа Муриња. Увођење на терен Кристијана Волпата и Едоарда Бове испоставило се као кључан потез Португалца.

Волпато је у 65. смањио заостатак, док је Бове у 84. донео изједначење.

Напала је Рома у финишу свим силама, јурила потпуни преокрет, међутим, у тој намери није успела. У надокнади времена Мурињо је и искључен са меча, па остаје да се види колико мечева суспензије ће добити.

Трећим ремијем заредом Римљани су дошли до 41 бода на седмој позицији. Верона је девета са 37.