Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Može li Everton opstati u Premijer ligi?

U poslednjoj utakmici 28. kola Premijer lige fudbaleri Totenhema savladali su na svom terenu Everton sa 5:0 (3:0).

Everton je u lošoj formi u poslednje vreme, a momci Frenka Lamparda protiv Totenhema su doživeli najzbedljiviji poraz u sezoni.

Koliko će ovo biti težak dan za „karamele“ videlo se već u 14. minutu, kada je Kin postigao autogol i pokrenuo domaću ekipu.

Samo tri minuta kasnije, Korejac Son rutinski je završio dobru akciju domaćih, iako je golman Pikford morao bolje da interveniše.

Hari Kejn je postigao svoj prvi gol na meču u 37. minutu, posle sjajne dubinske lopte Doertija. Kapiten reprezentacije Engleske izbegao je ofsajd zamku i preciznim udarcem savladao Pikforda.

Tek što je počelo drugo poluvreme, u listu strelaca upisao se i Regilon, koji je na pauzi ušao u igru sa klupe i iskoristio asistenciju odličnog Kuluševskog.

Konačan rezultat postavio je Hari Kejn, svojim drugim golom na meču, posle još jedne asistencije Doertija – ovoga puta najbolji igrač Totenhema uhvatio je volej levom nogom i poslao loptu od stative u mrežu.

Totenhem je ovom pobedom ostao u trci za plasman u Ligu šampiona, trenutno je sedmi na tabeli, ali sa samo tri boda manje u odnosu na četvrtoplasirani Arsenal.

Everton je tik iznad zone ispadanja, sa bodom više u odnosu na Barnli, a uz težak raspored koji im sledi, pitanje je može li jedini tim koji do sada nije ispadao iz najvišeg ranga zadržati status premijerligaša?