Monako ostaje u trci za plej-of: Efes i pored sjajnog Micića pao u Kneževini

U drugoj utkamici 29. kola Evrolige koja se igrala u petak Monako je na domaćem terenu rezultatom 102:80 pobedio aktuelnog osvajača Evrolige Anadolu Efes, uprkos odličnoj partiji srpskog plejmejkera Vasilija Micića.
vasilije micic

Ekipa Saše Obradovića nastavlja ritam pobeda-poraz, a ovo joj je bitan trijumf u borbi za plej-of.

Posle ove pobede Monako je, posle brisanja rezultata ruskih timova, na skoru 11-13 i zauzima sedmu poziciju tabelde – ekipi iz Kneževine sledi velika borba za doigravanje. Efes je doživeo drugi poraz zaredom, pa je prvak Evrope sada peti sa 12-10.

Od samog početka vodio je Monako, dobio je Obradovićev tim svaku četvrtinu, prednost je postepeno rasla i pobeda domaćih nije dolazila u pitanje.

Najbolji kod pobednika bio je američki bek Majk Džejms – on je duel završio sa 27 poena (7/12 iz igre, 10/12 slobodna bacanja), a imao je i 5 skokova i 6 asistencija. Alfa Dijalo je mao 19 poena i 6 skokova, Peris Li je dodao 14, a Dontej Hol 11 poena.

U poraženom timu najbolji je bio MVP – srpski bek Vasilije Micić.

Plejmejker je na parketu proveo 27 minuta, ubacio je 25 poena (8/14 iz igre, 6/7 penali), imao je 1 skok i 8 asistencija, ali i 4 izgubljene lopte. U timu Ergina Atamana istakao se i Rodrig Boboa sa 13 poena, Brajan Danston je imao 12, a Ilajdža Brajant 10. Srpski centar Filip Petrušev je za 7 minuta imao 6 poena (2/3 iz igre).