Монако остаје у трци за плеј-оф: Ефес и поред сјајног Мицића пао у Кнежевини

У другој уткамици 29. кола Евролиге која се играла у петак Монако је на домаћем терену резултатом 102:80 победио актуелног освајача Евролиге Анадолу Ефес, упркос одличној партији српског плејмејкера Василија Мицића.
vasilije micic

Екипа Саше Обрадовића наставља ритам победа-пораз, а ово јој је битан тријумф у борби за плеј-оф.

После ове победе Монако је, после брисања резултата руских тимова, на скору 11-13 и заузима седму позицију табелде – екипи из Кнежевине следи велика борба за доигравање. Ефес је доживео други пораз заредом, па је првак Европе сада пети са 12-10.

Од самог почетка водио је Монако, добио је Обрадовићев тим сваку четвртину, предност је постепено расла и победа домаћих није долазила у питање.

Најбољи код победника био је амерички бек Мајк Џејмс – он је дуел завршио са 27 поена (7/12 из игре, 10/12 слободна бацања), а имао је и 5 скокова и 6 асистенција. Алфа Дијало је мао 19 поена и 6 скокова, Перис Ли је додао 14, а Донтеј Хол 11 поена.

У пораженом тиму најбољи је био МВП – српски бек Василије Мицић.

Плејмејкер је на паркету провео 27 минута, убацио је 25 поена (8/14 из игре, 6/7 пенали), имао је 1 скок и 8 асистенција, али и 4 изгубљене лопте. У тиму Ергина Атамана истакао се и Родриг Бобоа са 13 поена, Брајан Данстон је имао 12, а Илајџа Брајант 10. Српски центар Филип Петрушев је за 7 минута имао 6 поена (2/3 из игре).