Moćna Holandija deklasirala Belgiju, zvižduci za Hrvatsku u Osijeku

U utakmicama Lige nacija, reprezentacija Holandije ubedljivo je pobedila Belgiju u gostima sa 4:1, dok je Austrija bila bolja od Hrvatske sa 3:0.

U komšijskom duelu na stadionu u Briselu, Holandija je prelako došla do ubedljive pobede.

Bergvajn je u 40. minutu doneo prednost Holandiji, a u nastavku meča je nastavljen potop domaćina.

Depaj je pogađao u 51. minutu i 65, a Damfris u 61.

Konačan rezultat postavio je Batšuai u sudijskoj nadoknadi meča.

Fudbalska reprezentacija Austrije, sa novim trenerom Ralfom Rangnikom, iznenadila je Hrvatsku u Osijeku i pobedila sa 3:0.

Fudbaleri Austrije, kao što je najavio novi selektor, ušli su u utakmicu veoma agresivno, što je, oslobodilo prostor za hrvatske igrače i dovelo do neiskorišćenih šansi pred golom Austrije.

Zato je Rangnik promenio formaciju tokom meča, pa je utakmica dobila potpuno drugačiji tok.

U prvih 40 minuta, Austrija svojom igrom nije nagoveštavala veliko iznenađenje, međutim, u 41. minutu, Marko Arnautović doveo je svoj tim u vođstvo.

U drugom poluvremenu, Austrija je igrala mnogo bolje, što je nagrađeno golom u 54. minutu igre, koji je postigao Mihael Gregorič.

Samo tri minuta kasnije, Marsel Sabicer povećao je vodstvo Austrije na 3:0 i postavio konačan rezultat.

Od ova tri gola hrvatska reprezentacija nije mogla da se oporavi do kraja susreta, pa je od svoje publike „nagrađena“ zvižducima.

U grupi 1 A lige, u kojoj su Austrija i Hrvatska, iznenadila je i Danska, koja je u gostima, pobedila Francusku sa 2:1.