Нови Сад Фудбал

Младост „потопила“ Партизан у Београду – погледајте сва четири гола новосадске екипе! (ВИДЕО)

Фудбалери новосадске Младости ГАТ шокирали су Партизан убедљивом победом у Београду резултатом 0:4 и однели сва три бода у 21. колу Супер лиге Србије.
Победа Младости утолико је већа ако узмемо у обзир да је само турски Бешикташ у Хумској славио са 0:4. Тежи пораз на свом терену Партизан је доживео давне 1976. године када је поражен од Хајдука резултатом 1:6, док се домаће првенство играло на нивоу Југославије.

Младост је до предности дошла већ у трећем минуту, када је Светозар Марковић неспретно „додао“ Роману Галу, а Американац је сјајно погодио у даљи угао за 1:0.

Мање од 10. минута касније, Марковић је поново погрешио, а до лопте је дошао бразилац Фагундеш који је матирао Поповића за 2:0.

Бајка за Младост настављена је и у другом полувремену, док је Партизан наставио свој кошмарни приказ.

Фејса је „скривио“ пенал, а бивши ас Војводине Новица Максимовић у 54. минуту савладао је Поповића са беле тачке за 3:0.

Само четири минута касније, Немања Милић шокирао је публику и четвртим голом за новосадску екипу.

Своје шансе имао је и Партизан, али исто тако Младост је могла до још веће предности.

На крају, Младост је са нова три бода одржала прикључак са четрнаестопласираном истоименом екипом из Лучана, са којом ће се извесно борити за опстанак.

Партизан након 21. кола има 46 бодова, 11 мање од Црвене звезде, а четири више од трећепласираног ТСЦ-а.

Следећи меч Младост игра управо против ТСЦ-а на „Карађорђу“, док ће Партизан најпре у госте Шерифу у ЛК, а затим Спартаку у домаћем првенству.

Vojvodina sigurna protiv Kolubare – nesvakidašnji pogodak Malbašića (VIDEO)