Почетна > Нови Сад

Нови Сад Фудбал

Војводина сигурна против Колубаре – несвакидашњи погодак Малбашића (ВИДЕО)

Фудбалери Војводине тријумфовали су у 21. колу Супер лиге Србије против Колубаре из Лазаревца резултатом 3:0 на стадиону „Карађорђе“.

Сав приход од продатих улазница за овај меч биће уплаћен за лечење осмогодишњег Милоша Ћелапа који болује од леукемије.

Прво полувреме утакмице одиграно је без узбуђења, а други део приредио је потпуно другачији призор.

Већ у првом минуту другог полувремена Вељко Симић је сјајно испратио центаршут Милана Лазаревића и погодио за 1:0.

У 64. минуту Илија Милићевић оборио је Уроша Витаса у шеснаестерцу, а судија Илић показао је на белу тачку. Једанаестерац је реализовао Никола Чумић, постигавши свој седми гол у првенству.

Занимљив моменат и несвакидашњи гол „пао“ је у 74. минуту.

Ив Барај убацио је лопту у шеснаестерац, Филип Малбашић успео је у паду да је прихвати, а онда је са земље шутирао голману Станивуковићу кроз ноге и тако повећао предност Војводине на 3:0.

Никола Чумић морао је да напусти игру у 86. минуту због повреде задње ложе, што је потенцијално забрињавајућа околност за екипу Војводине.

Војводина је овим тријумфом стигла до свог 37. бода и остала уз трећепласирани и четвртопласирани ТСЦ и Чукарички, који имају 42, односно 41 бод.

Наредни меч „Стара дама“ игра 17. фебруара када ће гостовати екипи Младости у Лучанима.

Novakova majica prodata za 11.000 evra – novac doniran deci sa Kosova i Metohije