Početna > Novi Sad

Novi Sad Fudbal

Mladost poražena na Lalatovićevom novom debiju na Karađorđu

Fudbaleri Mladosti GAT poraženi su na Karađorđu od ekipe Radničkog iz Kragujevca u 26. kolu Super lige Srbije rezultatom 2:1.
Novi debi pred gledaocima na novosadskom „Karađorđu“, Nenad Lalatović nije uspeo da kruniše toliko željenom pobedom.
Novosađani su u duel ušli s dvojicom napadača, što je gledaoce jasno upućivalo na zaključak da Nenad Lalatović želi da njegov tim bude ofanzivniji i opasniji po gol rivala. Utisak je, ipak, da ja i samo saznanje da je Radnik savladao Partizan u Beogradu, predstavljalo dodatni, ionako prisutni veliki pritisak na domaći sastav. „Gatovci“ su dosta teško uspevali da povežu nekoliko dodavanja, pa je i njihova igra bila prilično nepovezana
Kragujevčani su insistirali na snažnoj odbrani, uz nameru da u eventualnoj tranziciji zaprete golu Lalatovićeve ekipe. U tome su uspeli u 30 minutu, kada je Stefan Čolović prošao po levoj strani, „zalomio“ Jankovića i ubacio loptu u peterac, a tamo je na pravom mestu bio Luka Zorić i zatresao mrežu nemaćnog Kneževića – 0:1. Na žalost malobrojnih gledalaca, izostale su prilike pred golom Mladenovića, pa je Radnički 1923 na odmor otišao s minimalnom prednošću.
Već u 50. minutu Mladost GAT je stigla do izjednačenja Čak pet kornera zaredom izveo je domaći tim, a onda je u kaznenom prostoru Ivanović povukao Nemanju Milića i sudija Trifković nije imao dilemu i dosudio je penal. Siguran sa bele tačke bio je Novica Maksimović, koji je ulio nadu svom timu da može da stigne do preokreta.
Međutim želeli su Kragujevčani da odnesu sva tri boda danas iz novog Sada, pa su u 62. minutu iskoristili nekoliko početničkih grešaka u odbrani novosadske ekipe, posle kojih je Milunović sjajno uposlio Vidosavljavića, a ovaj je ponovo doveo goste u vođstvo.
Pokušavala je ekipa Nenada Lalatovića da ponovo izjednači, ulagali velike napore, ali promene rezultata nije bilo i sada se Novosađani nalaze na začelju tabele s veoma malim šansama za opstanak u Super ligi.

Duljaj: Moguće je da je problem u glavi, ali nema predaje