Нови Сад Фудбал

Младост поражена на Лалатовићевом новом дебију на Карађорђу

Фудбалери Младости ГАТ поражени су на Карађорђу од екипе Радничког из Крагујевца у 26. колу Супер лиге Србије резултатом 2:1.
Нови деби пред гледаоцима на новосадском „Карађорђу“, Ненад Лалатовић није успео да крунише толико жељеном победом.
Новосађани су у дуел ушли с двојицом нападача, што је гледаоце јасно упућивало на закључак да Ненад Лалатовић жели да његов тим буде офанзивнији и опаснији по гол ривала. Утисак је, ипак, да ја и само сазнање да је Радник савладао Партизан у Београду, представљало додатни, ионако присутни велики притисак на домаћи састав. „Гатовци“ су доста тешко успевали да повежу неколико додавања, па је и њихова игра била прилично неповезана
Крагујевчани су инсистирали на снажној одбрани, уз намеру да у евентуалној транзицији запрете голу Лалатовићеве екипе. У томе су успели у 30 минуту, када је Стефан Чоловић прошао по левој страни, „заломио“ Јанковића и убацио лопту у петерац, а тамо је на правом месту био Лука Зорић и затресао мрежу немаћног Кнежевића – 0:1. На жалост малобројних гледалаца, изостале су прилике пред голом Младеновића, па је Раднички 1923 на одмор отишао с минималном предношћу.
Већ у 50. минуту Младост ГАТ је стигла до изједначења Чак пет корнера заредом извео је домаћи тим, а онда је у казненом простору Ивановић повукао Немању Милића и судија Трифковић није имао дилему и досудио је пенал. Сигуран са беле тачке био је Новица Максимовић, који је улио наду свом тиму да може да стигне до преокрета.
Међутим желели су Крагујевчани да однесу сва три бода данас из новог Сада, па су у 62. минуту искористили неколико почетничких грешака у одбрани новосадске екипе, после којих је Милуновић сјајно упослио Видосављавића, а овај је поново довео госте у вођство.
Покушавала је екипа Ненада Лалатовића да поново изједначи, улагали велике напоре, али промене резултата није било и сада се Новосађани налазе на зачељу табеле с веома малим шансама за опстанак у Супер лиги.

Duljaj: Moguće je da je problem u glavi, ali nema predaje