Početna > Novi Sad

Aktuelno Novi Sad Fudbal

Mladost GAT još jednom savladala Radnik iz Surdulice

Fudbaleri novosadske Mladosti GAT odigrali su danas meč 16. kola Super lige Srbije u kome su pobedili ekipu Radnika iz Surdulice, rezultatom 2:1.

Mladost GAT je nakon dva remija u prvenstvu i triumfa protiv Voždovca u Kupu Srbije na samom početku stavila ekipu Radnika u veoma nezavidnu situaciju.

Mladost je u ulozi domaćina dočekala protivnika prilično samouverena, s obzirom na to da je pri prethodnom susretu ova dva rivala u Srudulici odnela pobedu rezultatom  2:1.

Međutim, ekipa Radnika istakla je da ovog puta nema pravo ni na jedan peh, te je na teren izašla veoma skoncentrisana i usmerena na pobedu što je i potvrdio gol koji je Edin Rustemović dao u 26. minutu igre.

Iako je na kraju prvog poluvremena rezultat išao u korist gostujućih, već na samom početku drugog poluvremena Srđan Dimitrov svojim pogotkom izjednačio je rezultat.

U 94. minutu Aleksa Marušić podtigso je odlučujući gol kojim je Mladost GAT obezbedila sebi pobedu na ovom meču.

Nakon današnje utakmice, Mladost GAT osvojila je tri boda i time je zauzela isto mesto na tabeli kao i Spartak iz Subotice, Javor iz Ivanjice i Mladost iz Lučana sa 15 bodova.

Sledeće kolo Mladost GAT igra već u subotu, kada će na stadionu “Karađorđe“ gostovati FK Vojvodini.