Актуелно Нови Сад Фудбал

Младост ГАТ још једном савладала Радник из Сурдулице

Фудбалери новосадске Младости ГАТ одиграли су данас меч 16. кола Супер лиге Србије у коме су победили екипу Радника из Сурдулице, резултатом 2:1.

Младост ГАТ је након два ремија у првенству и триумфа против Вождовца у Купу Србије на самом почетку ставила екипу Радника у веома незавидну ситуацију.

Младост је у улози домаћина дочекала противника прилично самоуверена, с обзиром на то да је при претходном сусрету ова два ривала у Срудулици однела победу резултатом  2:1.

Међутим, екипа Радника истакла је да овог пута нема право ни на један пех, те је на терен изашла веома сконцентрисана и усмерена на победу што је и потврдио гол који је Един Рустемовић дао у 26. минуту игре.

Иако је на крају првог полувремена резултат ишао у корист гостујућих, већ на самом почетку другог полувремена Срђан Димитров својим поготком изједначио је резултат.

У 94. минуту Алекса Марушић подтигсо је одлучујући гол којим је Младост ГАТ обезбедила себи победу на овом мечу.

Након данашње утакмице, Младост ГАТ освојила је три бода и тиме је заузела исто место на табели као и Спартак из Суботице, Јавор из Ивањице и Младост из Лучана са 15 бодова.

Следеће коло Младост ГАТ игра већ у суботу, када ће на стадиону “Карађорђе“ гостовати ФК Војводини.