Митровићева два гола Рајковићу у великом дербију Саудијске Арабије (ВИДЕО)

Фудбалери Ал Хилала савладали су Ал Итихад са 3:1 у четвртом колу саудијског првенства. Дуел два претходна првака државе обележио је Александар Митровић са два гола.

Убедљивом победом над главним ривалом, Ал Хилал се осамио на врху табеле саудијског првенства.

Један од најважних фактора за победу био је свакако Александар Митровић феноменалном партијом. Саиграч из репрезентације Србије, сада голман Ал Итихада, Предраг Рајковић морао је два пута да вади лопту из мреже после „Митроголових“ шутева. Први пут у трећем, па и у 13. минуту после једанаестерца.

Митровић је стигао до невероватне бројке oд 51 гола на 50 мечева за Ал Хилал.

На 3:0 је повисио Сален Ал Давсари у 37. минуту. Утешни погодак за Ал Итихад постигао је Карим Бензема у 86. минуту.

Митровић је одиграо цео меч за Ал Хилал, као и још један репрезентативац Србије Сергеј Милинковић-Савић.

Ал Хилал је „убио две муве једним ударцем“, наставивши низ победа на четири и прекинувши серију другопласираног Ал Итихада са девет бодова.

Fudbaleri Čelsija pobedili Vest Hem u petom kolu Premijer lige (FOTO)