Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Mitrović het-trikom srušio Vest Brom u derbiju

Fudbaleri Fulama savladali su ekipu Vest Broma u derbiju 15. kola Čempionšipa rezultatom 3:0, a sva tri gola postigao je Aleksandar Mitrović.

Sve je počelo jedanaestercem u 20. minutu, Mitrović je bio siguran sa bele tačke i doneo prednost domaćima.

Igrao se 40. minut kada je srpski reprezentativac duplirao svoj učinak nakon greške odbrane gostiju.

U drugom poluvremenu Vest Brom je ostao sa igračem manje kada je Furlong dobio crveni karton u 70. minutu, a Mitrović je to kaznio samo desetak minuta kasnije i tako zaokružio svoj het-trik.

Mitrović je sada ubedljivo najbolji strelac Čempionšipa, ima 18 golova na 15 mečeva, dok drugoplasirani Brereton iz Blekburna ima tek 10.

Fulam je trenutno drugi na tabeli iza Bornmuta sa 32 boda, dok Vest Brom ima 4 boda manje i nalazi se odmah iza.