Митровић хет-триком срушио Вест Бром у дербију

Фудбалери Фулама савладали су екипу Вест Брома у дербију 15. кола Чемпионшипа резултатом 3:0, а сва три гола постигао је Александар Митровић.

Све је почело једанаестерцем у 20. минуту, Митровић је био сигуран са беле тачке и донео предност домаћима.

Играо се 40. минут када је српски репрезентативац дуплирао свој учинак након грешке одбране гостију.

У другом полувремену Вест Бром је остао са играчем мање када је Фурлонг добио црвени картон у 70. минуту, а Митровић је то казнио само десетак минута касније и тако заокружио свој хет-трик.

Митровић је сада убедљиво најбољи стрелац Чемпионшипа, има 18 голова на 15 мечева, док другопласирани Бреретон из Блекбурна има тек 10.

Фулам је тренутно други на табели иза Борнмута са 32 бода, док Вест Бром има 4 бода мање и налази се одмах иза.