Mitrović dao gol, pa isključen, Mančester junajted u polufinalu FA kupa

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su večeras u četvrtfinalu na „Old trafordu“ pobedili Fulam rezultatom 3:1.
Aleksandar Mitrovic

Fulam je poveo u 50. minutu golom srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića. Srpski fudbaler je u 65. minutu mogao da postigne još jedan gol, ali je odlično intervenisao golman Mančester junajteda David de Hea.

Fudbaler Mančester junajteda Džejdon Sančo je u 70. minutu izašao sam ispred golmana Fulama Bernda Lena, obišao ga i šutirao ka golu. Međutim, loptu je sa gol linije izbacio Vilijan. Glavni sudija je posle intervencije iz VAR sobe dosudio penal za Mančester junajted, a Vilijan je dobio crveni karton zbog igranja rukom. Mitrović je potom burno reagovao, gurnuo je sudiju zbog čega je dobio direktan crveni karton. Usledila je burna reakcija menadžera Fulama Marka Silve, koji je takođe zaradio crveni karton.

Bruno Fernandeš je bio precizan sa 11 metara u 75. minutu za izjednačenje, 1:1. Samo dva minuta kasnije Marsel Zabicer je doneo prednost domaćem timu, a Fernandeš je u 96. minutu postavio konačan rezultat – 3:1.

Mančester junajted će u polufinalu FA igrati sa Šefild junajtedom, koji je bio bolji od Blekburna – 3:2. U drugom polufinalu FA kupa sastaće se Brajton i Mančester siti.