Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Mitjiland uz pljusak sklonio Zvezdu sa prvog mesta

Fudbaleri Mitjilanda savladali su Crvenu zvezdu u Beogradu sa 1:0 u utakmici četvrtog kola grupne faze Lige Evrope.

Igrači nisu ni dostigli radnu temperaturu, kada je Crvena zvezda shvatila da će teško moći do dobrog rezultata protiv Mitjilanda.

Igrao se 12. minut, kada je brzonogi Isaksen je pobegao centralnim bekovima Zvezde, izašao sam pred gol, a Miloš Degenek ga je oborio sa leđa na ivici kaznenog prostora.

Degenek je dobio crveni karton, što je odredilo dalji tok meča.

Gobeljić je u 55. minutu napravio prekršaj pred kaznenim prostorom – na sredini, pa su gosti imali savršenu priliku za gol.

Evander je šutirao, Kanga glavom zakačio loptu i promenio putanju, pa je ona završila u mreži.

U drugom meču grupe, Braga je savladala Ludogorec sa 4:2.

Posle četiri odigrana kola, Braga je prva u grupi sa devet bodova, Zvezda druga sa sedam, Mitjiland ima pet, a Ludogorec jedan.

Tadić: Nadam se da je stativa dobro (FOTO)