Novi Sad Ostali sportovi

Minimalan poraz rukometaša Vojvodine u prvom meču polufinala Evropa Kupa (VIDEO)

Rukometaši Vojvodine izgubili su u Švedskoj od domaćeg Alingsosa sa 25:24 (13:13) u prvom meču polufinala EHF Kupa. Vošin tim je tako izborio aktivan rezultat pred revanš koji je 22. aprila na Slanoj Bari (subota u 20 časova).

Poraz Vojvodine od Alingsosa od samo gola zaostatka što nudi aktivan rezultat u revanšu, ali ostaje žal za trijumfom. Vodio je naš tim tokom većeg dela susreta sa 1 ili 2 gola razlike, a u 55 minutu sa 23:21. Ipak, Šveđani su preokrenuli, a Grozdanić je pogodio stativu u poslednjem napadu.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli RK Vojvodina Novi Sad (@rkvojvodina_novisad)

Uprkos lošoj završnici, apsolutno možemo biti zadovoljni rezultatom sa gostovanja u Švedskoj. Trener Rojević je maestralno spremio utakmicu, njegovi igrači nisu dozvolili protivniku da se rastrči što je zaštitni znak Skandinavaca. Odlična odbrana u većem delu susretu koju su predvodili Vukovljak, Pušica i Pešić. Belorus Puhovski nakon problema sa povredom vratio se na teren i odigrao odlično, posebno u prvom poluvremenu, a na kraju strelac šest golova, koliko i Grozdanić, dok su Milić i Ocvirk dodali po tri. Nažalost, Aziz nije nastupio zbog povrede i nadamo se da će biti spreman za revanš koji je na programu 22. aprila, u subotu od 20 časova u nesumnjivo krcatoj Slanoj Bari.

Kecmanović: Nadam se da ću u polufinalu Srpska opena igrati protiv Đokovića