Миленковић и другови „оголили“ шампионски Наполи

Фудбалери Фиорентина остварили су велику победу на гостовању Наполију резултатом 3:2 (1:0) у утакмици 32. кола италијанске Серије А.

Наполитанци су до овог сусрета имали озбиљне шампионске аспирације, али им је била потребна победа како би задржали корак за миланским ривалима, али су посустали.

Изненађење Фиорентине наговестио је Николас Гонзалес голом у 29. минуту, а са предношћу гостију се отишло на велики одмор.

Дрис Мертенс је у 58. минуту погодио за изједначење Наполија и наду да је преокрет могућ.

Али, није био.

У размаку од шест минута „виола“ је задала кључна два ударца, можда чак и за шампионске амбиције тима Лучана Спалетија.

Најпре је у 66. минуту Џонатан Иконе у контри погодио малу мрежу гола Давида Оспине, а потом је и Артур Кабрал повисио на, испоставило се, недостижних 3:1.

Lacio silan u Đenovi, Imobile het-trikom smenio Vlahovića na vrhu liste strelaca