Лацио силан у Ђенови, Имобиле хет-триком сменио Влаховића на врху листе стрелаца

Фудбалери Лација савладали су као гости екипу Ђенове 4:1, у утакмици 32. кола Серије А. Ћиро Имобиле постигао је три поготка и преузео прво место на листи најбољих стрелаца, са два поготка више од Душана Влаховића.

Нимало проблема нису имали небеско плави са екипом која се грчевито бори за опстанак, а јунак меча био је капитен Ћиро Имобиле, који је постигао хет-трик.

Италијански нападач тако је дошао до 24. поготка у сезони и сада је први на листи стрелаца, са два гола вишо од Душана Влаховића.

Лацио је повео голом Марушића, да би Имобиле у финишу првог дела повисио на 2:0.

Имобиле је други погодак постигао у 63. минуту, да би Ђенова пет минута касније смањила захваљујући аутоголу Патрика.

Коаначан резултат поставио је Имобиле у 76. минуту.

Лацио је претекао Рому на петом месту на табели, Ђанова је 18. са 22 бода.