Милан надиграо Лацио у судијској надокнади, асистенција Сергеја

Фудбалери Милана савладали су Лацио са 2:1 на гостовању у Риму у последњој вечерашњој утакмици 34. кола Серије А.

Лацио је одлично почео меч и повео на самом почетку, већ у 4. минуту игре,када је после одличног проигравања српског репрезентативца Сергеја Милинковића-Савића гол постигао Ћиро Имобиле.

Потом се одвијала равноправна борба и на полувреме се отишло без промене резултата, па се учинило да ће Римљани на свом терену доћи до нових бодова.

Но већ на самом старту другог полувремена гости успевају да дођу до изједначења преко Оливера Жируа, а потом преузимају иницијативу и нижу бројне шансе које не успевају да реализују до самог краја регуларног дела меча.

Када се ушло у судијску надокнаду времена учинило се да ће се меч завршити поделом бодова, када је на пас Златана Ибрахимовића лопту у мрежу Лација пласирао Сандро Тонали за 2:1 и победу на гостујућем терену.

Милан је тако потврдио водећу позицију у Серији А, а Римљани су пропустили шансу да на свом терену надиграју фаворита и увећају шансе за пласман међу водеће четири екипе.