Ливерпул славио у дербију и остао у трци за титулу, Евертон близу испадања

Фудбалери Ливерпула савладали су Евертон резултатом 2:0 у оквиру дербија 34. кола Премијер лиге.

Дерби је оправдао очекивања. Свега је било, голова, спорних ситуација и кошкања. Међутим, далеко је био од пријатељског како му гласи име.

Евертону гори под ногама и не би требало да чуди ако их следеће сезоне будемо гледали у Чемпионшипу. Стога су одлучили да у овај меч уђу са циљем да пре свега сачувају своју мрежу.

Претеривали су у томе играчи Френка Лампарда, и створили само 32 додавања у првом делу игре. То је најмање пасова једне екипе у 45 минута игре у последњих 16 година. Уз то, чак шесторица играча Ливерпула су одиграла више пасова од комплетног противничког тима. Све то уз посед лопте од 86 одсто.

Оно што је недостајало екипи Јиргена Клопа су голови, па чак и шутеви. Завршили су прво полувреме без ити једног удараца у оквир гола.

Сем фудбалског аспекта, први део игре је обележило и неколико неспортских потеза. Млади фудбалер Евертона Ентони Гордон је добио жути картон због симулирања. То је шести укупно, а трећи против Ливерпула, картон који играчи Евертона добијају због симулације – највише у лиги.

Тај део игре је остао у сенци онога што се десило непосредно пре одласка на паузу. Ришарлисон се ваљао на терену неколико пута, а када је почела надокнада играчи Ливерпула нису желели да избаце лопту након што се Бразилац још једном нашао на земљи. Изреволтирани Дукуре је кренуо да направи фаул над Фабињом и то учинио на нешто агресивнији начин. Руку на срце, грешка је и судије што није раније досудио фаул, те је уследио метеж на терену.

Ливерпул се суочио са „просипањем“ бодова. Наставак је почео истим током као и прво полувреме, те је Клоп морао да реагује. Увео је Оригија и Дијаса и само два минута касније Ливерпул је повео.

Ниједан од њих двојице није био стрелац већ Енди Робертсон (други гол у сезони) на асистенцију Салаха, али је Ориги одиграо кључни дупли пас са египатским фудбалером пре његове 13. асистенције.

Одједном се и Евертон пробудио и схватио да могу и да нападају. Имао је Демарај Греј добар ударац, још неколико полушанси. Више од тога нисмо видели.

На крају је и то казнио Ливерпул и преко Дивока Оригија дуплирао предност. Белгијски нападач је највише голова у каријери дао управо приотив Евертона – шест на девет утакмица.

Čelsi promašio penal pa slavio u samom finišu!