Micić i Petrušev pregazili Žalgiris, Monako u drugom poluvremenu razneo CSKA

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su u Istanbulu ekipu Žalgirisa sa 94:60 u meču sedmog kola Evrolige. Monako je nakon preokreta na kraju ubedljivo savladao CSKA sa 97:80.

Izabranici Ergina Atamana upisali su drugu pobedu u elitnom košarkaškom takmičenju i tako i zvanično izašli iz krize u kojoj su bili na početku sezone.

Efes je na svom parketu bio više nego ubedljiv protiv Žalgirisa.

Domaćin je dobro ušao u meč, u prvoj četvrtini stekao nešto osetniju prednost, koju je potom sve više povećavao.

Plajs je predvodio Efes sa 17 poena, Petrušev je dodao 14, a Micić i Simon po 11 poena.

Kod gostiju istakli su se Lekavičijus i Milaknis sa po 14 poena.

Ekipa Monaka nakon preokreta savladala je CSKA sa 97:80.

Gosti iz Rusije vodili su 25:13 nakon prvih deset minuta i delovalo je kao da će relativno lako doći do pobede, ali je Monako odigrao maestralno drugo poluvreme i tako napravio preokret.

Tim Zvezdana Mitrovića je u drugih 20 minuta meča bio bolji čak 30 poena od protivnika (58:28).

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Hol sa 17 i Anđušić sa 16 poena.

CSKA nisu pomogli ni 19 poena Klajburna, kao ni 15 poena Šveda.

Nakon sedam mečeva u Evroligi, Monako i CSKA imaju skor od četiri pobede i tri poraza.