Мицић и Петрушев прегазили Жалгирис, Монако у другом полувремену разнео ЦСКА

Кошаркаши Анадолу Ефеса савладали су у Истанбулу екипу Жалгириса са 94:60 у мечу седмог кола Евролиге. Монако је након преокрета на крају убедљиво савладао ЦСКА са 97:80.

Изабраници Ергина Атамана уписали су другу победу у елитном кошаркашком такмичењу и тако и званично изашли из кризе у којој су били на почетку сезоне.

Ефес је на свом паркету био више него убедљив против Жалгириса.

Домаћин је добро ушао у меч, у првој четвртини стекао нешто осетнију предност, коју је потом све више повећавао.

Плајс је предводио Ефес са 17 поена, Петрушев је додао 14, а Мицић и Симон по 11 поена.

Код гостију истакли су се Лекавичијус и Милакнис са по 14 поена.

Екипа Монака након преокрета савладала је ЦСКА са 97:80.

Гости из Русије водили су 25:13 након првих десет минута и деловало је као да ће релативно лако доћи до победе, али је Монако одиграо маестрално друго полувреме и тако направио преокрет.

Тим Звездана Митровића је у других 20 минута меча био бољи чак 30 поена од противника (58:28).

Најефикаснији у победничком тиму били су Хол са 17 и Анђушић са 16 поена.

ЦСКА нису помогли ни 19 поена Клајбурна, као ни 15 поена Шведа.

Након седам мечева у Евролиги, Монако и ЦСКА имају скор од четири победе и три пораза.