Меси срушио Лион, ПСЖ поново на врху табеле

Упркос само једном постигнутом голу, Олимпик и Пари сен Жермен су одиграли сјајан меч у Лиону из којег је као победник изашао гостујући тим. Погодак Лионела Месија донео је три бода и прво место актуелном шампиону Француске.

Одлично су изабраници Кристофа Галтијеа отворили меч и до вођства дошли већ у петом минуту. Комбиновали су Меси и Нејмар, након чега је Аргентинац одлично шутирао и погодио за 1:0, што се испоставило као крајњи резултат.

Касније током меча било је шанси и на једној и на другој страни, али је свакако опаснији био гостујући тим. Голман Лиона, Антони Лопез бриљирао је на голу и држао свој тим у животу.

Најбољу шансу за удвостручење вођства имао је Нејмар у 75 минуту, када је помало ноншалантно приступио ударцу и Лопез је успео да интервенише.

Неколико минута пред крај, Меси је имао прилику да постигне свој други погодак на мечу. Аргентинац је перфектно шутирао из слободног ударца са неких 20 метара, али је голман Лиона поново био на висини задатка.

У наредном колу ПСЖ ће на свом стадиону дочекати Ницу, док ће Лион гостовати Ленсу.