Победа Реала у мадридском дербију

Реал је у Мадридском дербију савладао Атлетико са 2:1 на стадиону Ванда Метрополитано у оквиру шестог кола шпанске Примере. Обе екипе су одиграле заиста феноменалан меч, али су гости били конкретнији и због тога на крају славили.

Одлично су изабраници Карла Анћелотија отворили меч и до вођства дошли већ у 18. минуту. Родриго је одложио лопту до Чуаменија, а потом наставио кретање ка шеснаестерцу “Јорганџија“. Француски везиста је онда послао пас преко одбране, што је Бразилац искористио на најбољи могући начин и савладао Јана Облака.

Вођство је удвостручено у 36. минуту. Винисијус Жуниор је фантастично пробио по левом боку, а потом погодио стативу. Међутим, све је одлично пратио Федерико Валверде и успео да на крају пошаље лопту иза леђа Јана Облака.

Деловало је да ће се ући у мирну завршницу, али да тако не буде побринуо се Марио Хермосо. Дефанзивац Атлетика је у 83. минуту након корнера раменом, можда и случајно, послао у гол Тиба Куртое и тако вратио свој тим у игру.

Ипак, у првом минуту надокнаде је зарадио искључење. Најпре је у 89. минуту због конфликта са Данијелом Карвахалом добио жути картон, да би му други био показан само два минута касније, али чини се заиста престрого. Ишао је на скок Хермосо када се Дани Себаљос бацио испред њега и арбитар је искључио фудбалера Атлетика.

До краја домаћи нису могли до поготка, те су сва три бода отишла актуелном прваку Шпаније.