Мелбурн: Ђоковић одличном игром стигао до четвртфинала Аустралијан Опена

Новак Ђоковић је у четвртфиналу Аустралијан опена! Савршен меч је одиграо први рекет света и декласирао је Адријана Манарина у четвртом колу са 6:0, 6:0, 6:3!

Био је ово први меч који је ове сезоне Ђоковић одиграо у дневном термину на Род Лејвер арени. И није желео да се дуго задржава на терену.

Без изгубљеног гема је освојио прва два сета десетоструки шампион, а онда препустио три ривалу у трећем. Француз је био потпуно неспреман за овакав ниво Србина.

Више од ривала проблем је Ђоковићу у једном тренутку правила чињеница да не може да удахне – нервирао се и због неких промашаја, а имао је и замерки на одређене одлуке судије.

Ништа од тога, међутим, није узицало на резултат. На изузетном нивоу је био Новак, увек за корак испред противника, и славио је нову убедљиву победу.

У четвртфиналу ће му противник бити бољи из дуела Стефанос Циципас – Тејлор Фриц.

А није почетак меча наговештавао овакав ток. Лоше је Ђоковић отворио дуел – дуплом сервис грешком. Ван ритма је био први рекет света, вероватно услед дуже паузе која је направљена због затварања крова на Род Лејвер арени. Још неколико поена је поклонио ривалу и већ у првом гему се суочио са брејк лоптама. Ипак, када је било најпотребније, погађао је – а онда је уследило „чишћење“.

Освојио је Србин неколико дугих поена у другом гему и тиме показао ривалу да нема чему да се нада. Покушавао је Манарино да му парира – али без успеха! Србин се за све питао и са нулом је узео први сет.

Наставио је у истом ритму и после тога. У сваком поену је бирао боља решења – читао је игру свог ривала, увек је био корак испред. Упркос томе, љутио се у трећем гему другог сета на себе, због неколико промашаја. Имао је тада и физичких проблема, није могао да удахне. Али није успео Француз да то искористи. Без изгубљеног гема је Ђоковић узео и други сет.

У трећем је коначно Манарино дошао до гема – уз овације са трибина. Међутим, није могао да запрети ривалу. Једина драма виђена је почетком трећег гема, када се Новак расправљао са судијом, јер му је пуштено време за сервис док је публика и даље скандирала Французу. Све остале ситуације је десетоструки шампион врло лако решавао и забележио је убедљиву победу.