Мега „преживела“ Крку у продужетку

Кошаркаши Мега Баскета остварили су други тријумф у новој сезони АБА лиге, пошто су у 3. колу били бољи од Крке резултатом 73:72.

Утакмица у дворани „Ранко Жеравица“ на Новом Београду решена је после драматичне завршнице и продужетка, након што су две екипе константно биле у егалу.

Мега је у другој деоници имала максималних осам поена разлике, а у последњој је највише било +6.

Међутим, ушло се у неизвесну завршницу у којој се у последњи минут ушло резултатом 64:64.

После тајм-аута Влада Јовановића, изграђена је акција за Рудана који је убацио тројку, али је већ у следећем нападу на исти начин узвратио Рок Стипчевић поготком са преко седам метара.

У последња два напада Балцеровски није погодио на једној, а Лапорник на другој страни, па се отишло у продужетак.

Додатних пет минута је Крка отворила серијом 5:0, али је Мега одговорила са 6:0 и одличном одбраном.

У последњем нападу је Рок Стипчевић имао изолацију против Борише Симанића, прошао га сјајним „кросовером“, али је остао кратак на „флоутеру“ и меч је био завршен.

Најефикаснији играч сусрета био је управо Стипчевић са 25 поена, шест скокова и четири асистенције, а прати га је Лука Лапорник са 17 поена и осам скокова.

У екипи Меге Смит је имао 15 поена, пет скокова и седам асистенција, Симанић 13 поена и шест скокова, Балцеровски 11, а Матковић 10 постигнутих поена.